Üniversite Hazırlık Matematik Kursu

199
Üniversite Hazırlık Matematik Kursu
REKLAM ALANI

Matematikte başarıyı yakalamak için Üniversite Hazırlık Matematik Kursu öğrencileri için ilk olarak derslerde tam performans göstermeleri gerekir. Çünkü konu öncelik olarak ders içinde anlaşılmalıdır. Bu sayede konu hakkında bir temel elde edilecektir. Eğer öğrenci dersi dinlemeyerek konuyu anlamazsa en başından matematik konusunda gere kalacaktır. Çalışmadan önce konuyu anlamaya çalışacak sonrasında sağlamlaştıracaktır.

Üniversite Hazırlık Matematik Kursu 2023

Matematik dersinde başarılı olmak her öğrenci için oldukça önemlidir. Çünkü bir öğrencinin matematik dersindeki başarısı ciddi anlamda akademik yolda ilerlemesini etkileyecek bir başarıdır. Her ders önemlidir fakat herkesin bildiği bir gerçek var ki matematik dersi önem başarı konusunda daha belirleyici olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğrencilerin matematik dersinde başarılı olmak için dikkatli olması gereken konular vardır.

Mutlu Ogrencilerimiz 13

Üniversite Hazırlık Matematik Kursu 2023, yalnızca dersi dinleyerek ve sınavdan bir gün önce çalışarak yapılabilecek bir ders değildir. Bu tür bir çalışma günü kurtarmaya yönelik olup uzun vadede öğrencinin başarılı olması için kesinlikle yeterli değildir.

Dersi derste anlamak için; öğrenci derste kafasına takılan her şeyi öğretmenine sormalıdır. Bir soruyu öğretmenin çözmesini beklemek yerine kendi kendine çözmeye çalışmak konu hakkında düşünmenize ve anlamaya çalışmanıza yardımcı olacaktır.

Konuyu güzel bir şekilde not almak hem yazarken öğrenmeyi kolaylaştıracaktır hem de tekrar sırasında kendi notlarınız üzerinden konunun sağlamlaşmasını sağlayacaktır. Dersten sonra bol bol soru çözmek konunun öğrencinin kafasında oturmasına olanak sağlayacaktır. Öğrenci çözemediği soruları muhakkak not almalıdır ve öğretmenine çözdürmelidir. Bu sayede her türlü soru şeklinin çözümünü öğrenmek mümkün olacaktır.

Özellikle birçok öğrenci matematik dersi konusunda eksiklerini kapatmak ve bu konuda planlı bir çalışma sistemine girmek için desteklere ihtiyaç duyar. Öğrencilerin etkili bir öğrenme süreci geçirmesi için tüm odağını bu derslere vermesi gerekmektedir. Dolayısıyla buna uygun ortamların oluşturulması gerekmektedir. Buna uygun ortamlar genellikle sessiz, dikkat dağıtıcı unsurların olmadığı yerlerdir.

Öğrencilerin bu alanı bulabileceği yerlerden birisi yaz kurslarıdır. Öğrenciler özellikle belli başlı derslerde bir desteğe ihtiyaç duyabilir. Bu ihtiyaç matematik dersi alanında ortaya çıkabiliyor. Çoğu öğrenci bu konuda üniversite hazırlık matematik kursu eğitimlerine katılarak kaliteli bir öğrenim sürecinden geçmektedir. Öğrencilerin yaz kurslarında aldığı eğitimler sonucunda daha iyi noktalara gelmesi olasıdır.

Eksik konuların fark edilmesi ve bu konular hakkında çalışma yapılması yaz kurslarıyla mümkün hale gelmektedir. Yaz kurslarının amacı, öğrencilere öğrenme alışkanlığının sunulmasıdır. Özellikle belli başlı derslerde etkili bir öğrenim sürecinden geçmek için çeşitli programlar ve planlamalar yapılır.

Üniversite Hazırlık Matematik Kursu 2023

Üniversite Hazırlık Matematik Kursu Ankara

Öğrencilerin bir ders hakkında kursa ihtiyacı olup olmadığını anlamak için bu konuda halihazırda olan öğretmenlerinden görüş alabilirsiniz. Özellikle ilköğretim düzeyinde olan öğrenciler ders içinde yaşadığı problemlerle alakalı öğretmenlerinden bilgiler alınabilir. Okuldaki sınıf öğretmenlerinin bu konudaki görüşleri ışığında harekete geçilebilir.

Öğretmenler, öğrencilerle alakalı en sağlıklı bilgi edinilen kişilerden birisidir. Öğretmenler, öğrencilerle alakalı ders performansını en iyi gören kişi olduğu için destek alınabilir. Öğretmenler, öğrencilerin hangi ders ve konu hakkında eksik kaldığını sizlere aktarabilir ve yardımcı olabilir.

Öğretmenler, öğrencilerle alakalı öğrenme hızının  ne olduğunu ve ne kadar açığı olduğu konusunda bilgi verecektir. Bu bilgiler ışığında öğrenciler Üniversite Hazırlık Matematik Kursuna katılabilir.

Öğrenciler için en uygun ders öğretmenlerinin bulunması için çeşitli alternatiflere yönelebilirsiniz. Özellikle son dönemde birçok öğrence matematik yaz kursu programları sayesinde iyi bir şekilde gelişmektedir. Eksik kaldığınız konuların bir hayli olduğunu fark etmek için yetişkin olan öğrenciler soru çözebilir. Sorularda yaşanan zorluklar konular hakkında gereken bilginin alınıp alınmadığı konusunda keskin bilgiler verir. Bu bilgiler ışığında yaz kursuna ihtiyacın olup olmadığı anlaşılabilir.

Sayısal ya da sözel alanda başarılı olan öğrencilerin ortak noktası matematik dersinden eksikliklerini olması ya da anlaşılmasının zor olmasıdır. Öğrenciler zaman zaman tüm derslerden bir desteğe ihtiyaç duyabilirler. Ancak söz konusu bir sayısal ders ise bu noktada kendi başına ders çalışmak her zaman başarılı bir yöntem olmayabilir. Üniversite hazırlık matematik kursu  arayışında olan öğrenciler için gayet verimli siteler bulunur.

İnternet üzerinden kolay bir şekilde bulunacak eğitmenler sayesinde öğrenciler ihtiyaç duydukları eğitime kavuşurlar. Matematik gibi sayısal dersler tek başına çalışmakla çözülmeyebilir. Birebir özel ders almak her zaman fayda sağlayan bir yöntemdir.

Uzun ve zorlu maraton olan sınav dönemlerinde öğrencilerin sıkça ihtiyaç duydukları ders çalışma kampları oldukça yararlı kaynaklardır. Özellikle sınav tarihinin yaklaştığı dönemlerde büyük önem taşıyan bu kamplarda öğrenciler en zayıf olduğu konular başta olmak üzere hızlandırılmış eğitimler ile tempolu bir çalışmaya girmektedir.

Standart dershane ve etüt merkezi çalışmalarına göre bire bir ve öğrencinin belirlediği saatler dahilinde gerçekleştirilen ders çalışma kampları daha verimli geçmektedir. Yapılan araştırmalarda ders çalışma kamplarının bire bir yapılması toplu yapılan ders yöntemlerine göre çok daha faydalı, yararlı, anlaşılır ve verimli geçtiği belirlenmiştir. Anlaşılır ve verimli olmasının yanı sıra akılda kalıcı da olan bu sistem başarı garantilidir.

Özellikle profesyonel öğrenci koçu belgeli Matematik Öğretmeni Yalçın ALGAN eğitmenimiz dahilinde hazırlanan çalışma programına disiplinli bir şekilde uyulması durumunda sınavda başarısız sonuç alınması oldukça düşük bir ihtimaldir.

Ders çalışma kamplarında eğitmenizin 23 yıl dershane ve özel ders tecrübesi ile öğrenci profili analiz edilerek ders çalışma şekli, dersi anlama süreleri, verimli geçirdiği zamanlar gibi unsurlar dahilinde özel program hazırlanmakta ve sınav hazırlık dönemini bu program dahilinde geçirilmektedir.

Öğrencilere bu program ile teorik bilgilerde eksiklerinin giderilmesinin yanında disiplinli ve verimli ders çalışma alışkanlığı da kazandırılmaktadır. Sınavlarda atlanan en büyük konuda psikolojidir. Ailelere bu konuda büyük görevler düşmektedir.

Eğitmenimizin verdiği desteğin yanı sıra ailelerin öğrencilere sınava hazırlıkta güven kazanmaları için motivasyon ve destek vermeleri kendilerine olan güvenleri oldukça arttırmaktadır. Ayrıca sınav psikolojisi konusunda deneyimli eğitmenimizin öğrencilere verdiği eğitimler sonucunda tam anlamıyla sınava hazırlıklar tamamlanmaktadır.

Matematik Kursu ile bire bir özel olarak ister evinizde ister Kızılay’da gerçekleştirilmek ile birlikte öğrenci için en verimli ve en uygun saatler dahilinde yapılır.

Sık Sorulan Sorular

LGS, BİLSEM, TYT, AYT, YKS, ALES, DGS, KPSS, MSÜ, YÖS, BEKÇİLİK Sınavlarına yönelik Matematik Özel Ders vermekteyiz. 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, 9.Sınıf, 10.Sınıf, 11.Sınıf, 12.Sınıflara yönelik Matematik özel ders vermekteyiz. Kullandığımız öğretim metotlarımız Mantıksal Akıl yürütme, kurgulama, İşlem hatalarını giderme, temel eksikliğini giderme, Analitik ve geometrik zeka oluşturma, Ödevlendirme, Sıfırlama tekniği, ve 23 yıldır öğrencilerin takıldığı soru köklerini öğretiyoruz.
İlk görüşmemizde öğrencimize özel hazırlanmış test uygular matematiğe ilgisini ölçerim.Diploma ve koçluk belgelerimi gösteririm. Matematik Özel Ders Notlarımızda Uzun metinli sorular, Düşündüren, kurgulatan sorular, Mantıksal Akıl yürütmeye yönelik sorular, İşlem hatalarını ortaya çıkartan, işlem yeteneğini ölçen sorular, Tablo Grafik ve Sayısal Mantık dersleri ile iç içe konu kadratımı yapan sorular vardır.
Evet 24 Saat soru sorabilirler. Öğrenciler ders çalışırken takılmamaları ve soru sormalarını sağlamak için sadece özel ders öğrencilerimize böyle bir hizmet sunmaktayız. Ayrıca öğrencilerimiz ve velilerimiz bizi her zaman arayabilirler.
Evet. Kendi aracımızla evinize gelip birebir özel ders veriyoruz. Öğrenci kendi evinde daha rahat soru sormaktadır. İster evinizde, ister Kızılay’da mini kütüphanemizde ders anlatmaktayız. Öğrenci yol ve zamandan kazanacağı için öğrencimizin evinde ders alması daha uygundur.
23 Yıl Dershane ve Özel Ders tecrübesine sahibim. Son 10 yıl sadece özel ders vererek özel ders verdiğim öğrencilerim ile ilgilenmekteyim.
Özel ders ücreti saati 250 TL dir. 2023 Haziran Ayına kadar sabit ücret almaktayız. Aylık olarak ödeme alınmaktadır. Aylık 2000 TL ücretimiz vardır.
Matematik öğretmenliği, Kurucu ortaklık, Matematik Bölüm Başkanlığı yaptığım eğitim kurumları olan dershaneler arasında; Açı Eğitim Kurumları, Final Eğitim Kurumları, Sınav Dershaneleri, Çözüm Dershaneleri, Odtülüler Dershanesi, Ödül Dershanesi, Ortadoğu Dershanesi, Fatıma Baş Koleji başta gelmek üzere 23 yıl Eğitim Öğretim tecrübesine sahibim. Son 10 yıldır sadece özel ders vererek tüm zamanımı öğrencilerime vermekteyim.
Evet. Belgeli Profesyonel Öğrenci Koçluğu sertifikasına sahibim. Özel ders verdiğim öğrencinin özelllikle ödev kontrolü ve verimli ders çalışma koçluğu yapmaktayım
1974 Beşikdüzü/ Trabzon doğumluyum. Evli ve bir çocuk babasıyım. Kolej/Çankaya’da ikamet etmekteyim. Lisans eğitimini 19 Mayıs Üniversitesi matematik bölümünden mezun oldum. Çalıştığım Dershane ve Eğitim Kurumları : Açı Dershanesi Final Dershanesi Sınav Dershanesi Çözüm Dershanesi Odtülüler Dershanesi (Müdür.) Ortadoğu Dershanesi Ödül Dershaneleri (Ortaklık) Fatma Baş Koleji
Mantıksal Akıl yürütme, Kurgulayıcı eğitim, İşlem hatalarını giderici temellendirme eğitimi, Tablo grafik ve Sayısal Mantık kurabilme, Geometrik zeka, Görsel Hafıza eğitimi, Ödevlendirme, Profesyonel Öğrenci koçluğu, Matematik Başarı Koçluğu, Sıfırlama tekniği, Yılların tecrübesi ile hazırlanmış ders notlarımız ile öğrencinizi başarıya taşımaktadır.

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Yalçın ALGAN etkinliğidir
Şimdi Ara